Żniwa to dwa połączone miłością żywioły – Lidia X Paweł. Muzyka to nasze życie i najgorętsza pasja. Razem żyjemy i gramy od 2017 roku!

Żniwa to zakochane małżeństwo multiinstrumentalistów, Skjere i Raido. Grają neoceltycki, słowiański i nordycki pagan-folk, wyzwalający pierwotne instynkty, porywający do tańca, a momentami wprowadzający w nostalgię. Usłyszycie autorski materiał inspirowany dawnymi legendami i muzyką, ale w repertuarze znajdą się też prawdziwe historyczne utwory sprzed wieków. Skjere i Raido wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty, które zabrzmią zarówno na scenie z mikrofonami, ale też bez zasilania, w środku lasu.

Cenimy naturalne brzmienie akustycznych instrumentów i nie ograniczamy się do konkretnego regionu pochodzenia przy ich doborze. W naszej muzyce wykorzystujemy lutnię romantyczną, skrzypce, cały kołczan różnych fletów, altówkę, harfę celtycką, didgeridoo, cajon, log drum, przeszkadzajki, dwa głosy i przede wszystkim ducha pogańskiej muzyki!

Nasze wykonania sprawdzają się zarówno na dużych scenach z nagłośnieniem, jak i akustycznie – w tawernie nad morzem albo w obozie słowian pod lasem. Jeździmy po całej Polsce, a coraz częściej również za granicę.

Lubimy też podróżować w czasie do okresu baroku. Odkładamy wtedy cajona, przywdziewamy stroje z epoki i gramy kontredanse do dostojnych pląsów grupy La Danse z Kutna.