Nadchodzące koncerty 2024

12 stycznia  – Żniwa w Wałbrzychu [PL, Wałbrzych] Rezerwacja w art cafe “Pod Pretekstem” (pod nr telefonu: +48 505 101 804)

18 stycznia – Roberto Delira + Żniwa: w Mleczarni [PL, Wrocław] BILETY TU (NA GOOUT.NET)

19 stycznia – Roberto Delira + Żniwa: w Trzebnicy, w ArtKawiarni [PL, Trzebnica] BILETY TU (NA GOOUT.NET)

28 stycznia – Folkowe Światełko WOŚP [PL, Wrocław]

3 lutego – Żniwa w Radzyniu Podlaskim – Gryzli [PL, Radzyń Podlaski]

4 lutego – Chata Numinosum [PL, Warszawa] bilety (GoOut.net)

11 lutego – Żniwa w Świdnicy [PL, Świdnica] – rezerwacja w Centrum Alma Vita pod nr. 792 536 718

14 lutego – impreza prywatnaa [PL, Oborniki Śląskie] 

17 & 18 lutego – Cernunnos Pagan Fest [FR, la Ferme du Buisson]

20 lutego – impreza prywatna [PL, Wrocław]

23 lutego – Żniwa X Furda X Stfur – Wyjście Awaryjne [PL, Opole] Bilety GoOut.net

24 lutego – Żniwa i Stfur w Krakowie – Klub Gwarek [PL, Kraków] Bilety na TicketClub

8 marca – Żniwa X Echo Rodu X Stellarnotes – Dom Kultury Słowianin [PL, Szczecin] Bilety na Biletomat.pl

9 marca – Urodziny Tarnowa – Mini Festiwal Tarnomania [PL, Tarnów] – wstęp wolny!

10 marca – Żniwa & Echo Rodu – Stary Klasztor [PL, Wrocław]  Bilety na EkoBilet

15 marca – Fairy Folk Tour [PL, Łódź] Bilety EkoBilet

16 marca – Żniwa w Rybniku – Art Cafe [PL, Rybnik] – Bilety na GoOut.net

22 marca – Żniwa w Gdańsku – w Paszczy Lwa [PL, Gdańsk] – bilety na GoOut.net 

23 marca – Grodzisko Owidz [PL, Owidz] – Bilety na stronie Grodziska Owidz (tutaj link)

24 marca – Żniwa X Furda w Poznaniu – 2progi [PL, Poznań] Bilety na GoOut.net

5 kwietnia – Żniwa w Lądku Zdroju [PL, Lądek Zdrój] Rezerwacja miejsc pod nr. tel. 536 130 172 (Dom Klahra w Lądku Zdroju)

6 kwietnia – Żniwa w Stowarzyszeniu „Przepraszam” [PL, Tarnów] Bilety na GoOut.net

7 kwietnia – Łysa Góra i Żniwa w Fabryce Kultury Zgrzyt [PL, Lublin] Bilety na Kupbilecik.pl

13 kwietnia – Żniwa i Weljar – Cafe Noir [PL, Zielona Góra] Bilety na Ekobilet.pl

14 kwietnia – Żniwa i Weljar GOKiS Malczyce  [PL, Malczyce] Bilety na Ekopbilet.pl

19 kwietnia – Żniwa w Warszawie – PraCoVnia [PL, Warszawa] Bilety na GoOut.net

20 kwietnia – Żniwa w Baroku (Larp Prywatny) [PL, Kutno]

21 kwietnia – Żniwa i Żmij [PL, Kraków]

26 kwietnia – Żywiołak i Żniwa w klubie Mjazzga [PL, Elbląg] – bilety na eventim.pl

27 kwietnia – Żywiołak i Żniwa w Scena Zgrzyt [PL, Olsztyn] bilety na kupbilecik.pl

27 kwietnia – Bitva Libusin [CZ, Libusin] ODWOŁANE!

1-3 maja – Majówka na Zamku Kliczków [PL, Kliczków] (będzie Rzepiór)

18 maja – IV Piknik Rycerski [PL, Aleksandrów Kujawski] – koncert ok. 19:30

22 czerwiec – Noc Kupały w Byczynie [PL, Byczyna] – impreza otwarta

6 lipca – Grodzisko Okop

23 sierpnia – Larp Gothi

Gdzie już zagraliśmy w 2023 roku

6 stycznia – Kraków – IMPREZA WIEDŹMIŃSKA VOL.4 Rust’n’Roll Music Pub [PL, KRAKÓW]

29 stycznia – Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach – godzina 15:50, XXXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PL, MALCZYCE]

17 lutego – Dom Klahra – godzina 19:00 [PL, LĄDEK ZDRÓJ]

10 marca – „Wyjście Awaryjne” – support przed Żywiołakiem [PL, OPOLE]

18 marca „Klub u Bulka” – – support przed Żywiołakiem [PL, SULĘCIN]

23 marca  „Fabryka Kultury Zgrzyt” – support przed Żywiołakiem [PL, LUBLIN]

31 marca  „Pod Pretekstem” [PL, WAŁBRZYCH]

14 kwietnia – Hotel Adler [PL, BYCZYNA]

22 kwietnia Gomunice „Klub Muzyczny Bogart” – support przed Żywiołakiem – bilety na str. wyd.

28 kwietnia – Larp Pięć Żywiołów – IMPREZA PRYWATNA [PL, ZAMEK MOSZNA]  – impreza prywatna 

29-30 kwietnia – Bitva Libušín [CZECHY, LIBUSIN]  – impreza otwarta

1-3 maja – Majówka na Zamku Kliczków [PL, KLICZKÓW]

maja Żniwa u Wojciecha z Bagien [PL, DĄBROWA TARNOWSKA]

maja Turniej Rycerski w Oświęcimiu [PL, OŚWIĘCIM] – impreza otwarta 

12 maja – Tawerna Szantowo, g.19, [PL, GDYNIA – PORT] – impreza otwarta

13 maja – Żuławski Park Historyczny – Noc Muzeów [PL, NOWY DWÓR GDAŃSKI] – impreza otwarta

14 maja – rodzinny Piknik Historyczny, koncert ok. godziny 17 [PL, MALCZYCE] – impreza otwarta

20 maja Turniej Rycerski w Grodzie Byczyna [PL, BYCZYNA] – impreza otwarta, koszt wejścia do grodu dost. na miejscu – gramy około godziny 19

27 maja – XXV Turniej Rycerski w Kożuchowie [PL, KOŻUCHÓW] – impreza otwarta – gramy na pochodzie oraz koncert o 22:15

28 maja Dziewięćsił Festiwal – Żywiec [PL, ŻYWIEC] – gramy o 16:30 i o 19:00

3 czerwca – Dni Raciborza [PL, RACIBÓRZ] –  gramy o 15:00

3 czerwca – Turniej Rycerski w Będzinie  [PL, ZAMEK BĘDZIN] – impreza otwarta, gramy o 20:00

9 czerwca – Festiwal Fruń  [PL, PÓŁWYSEP STRĄCZNO] – GRAMY O 20:00

10 czerwca – Wenecka Noc Kupały [PL, RUINY ZAMKU W WENECJI]

16 czerwca – PYRKON – GRAMY O 15:30!

17 czerwca – Dni Grodu Santok [PL, SANTOK] – impreza otwarta, gramy ok. g. 13:20 (o 16:20 zagramy również z zespołem Roderyk – tzw. Żnideryk)

17 czerwca – PYRKON – współpraca z Żywiołakiem [PL, POZNAŃ]  o 22:30

20 czerwca Wrocław, obchody Noc Kupały [PL, WROCŁAW, ul. Pretficza 24] – impreza otwarta, startujemy o godzinie 18

21 czerwca – Obchody Nocy Kupały [PL, PRZECŁAW] – dokładne miejsce: https://maps.app.goo.gl/g8cu1suTAgvEMmjG9

24 czerwca – Wianki na Grodzisku [PL, GRODZISKO OWIDZ] Żniwa na grodzie: 12:00 i 15:30, koncert 17:30 

25 czerwca – Noc Kupały na Zamku Iłża [PL, IŁŻA]

1 lipca – ODWOŁANE!!!  Turniej na zamku w Rabsztynie [PL, Rabsztyn]

lipca – Grodzisko Okop IV [PL, BRACIEJOWA] 

15-16 lipca – Bitwa Pod Grunwaldem [PL, Pole bitwy pod Grunwaldem]

21 lipca – Oblężenie Malborka [PL, ZAMEK MALBORK] – koncert o godzinie 19:00

22 lipca – średniowiecze da się lubić [PL, KRAKÓW – BARBAKAN] koncert o godzinie 18:15

23 lipca Słowiańska Noc Folk Metalowa [PL, BRENNA] koncert w dwóch setach – g. 13 oraz g. 15

29 lipca – Turniej pod Zamkiem Cisy [PL, CIESZÓW]

5 sierpnia – średniowiecze da się lubić [PL, KRAKÓW – Barbakan]  11:40, 15:00, koncert główny: 17:00

6 sierpnia – Stara Łomża – współpraca z zespołem Roderyk [PL, Stara Łomża] 16:30, 17:20, 18:00

11 sierpnia Larp Gothic 2023 – „Nie interesuje mnie kim jesteś…” [PL, CZYŻOWICE] – IMPREZA PRYWATNA 

12 sierpnia Turniej Rycerski w Rynie [PL, RYN]

19 sierpnia – Średniowiecze da się lubić [PL, KRAKÓW]

20 sierpnia – IV Festyn Archeologiczny [PL, Park Kulturowy Korycin]

25 sierpnia – Wrocławskie Dni Fantastyki [PL, Wrocław, Zamek w Leśnicy]

26 sierpnia – Zamek Rabsztyn [PL, Rabsztyn]

26 sierpnia XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Ogrodzieniec [PL, OGRODZIENIEC]

2 września – ODWOŁANE!!!  Potańcówka Wiejska [PL, Osada Słowiańska w Stobiernej]

3 września – Plener Archeologiczny [PL, Wietrzychowice] – gramy o godzinie 13, później prowadzimy Belgijkę

7  września – Noc Ognisk [PL, Przemkowo]

8-10 września – Otwarcie Pałacu Saskiego –  Festiwal Saski („Król i Jego Pałac”) [PL, Kutno] repertuar barokowy

9 września – Brześć Kujawski [PL, Brześć Kujawski]

15-17 września IX Midgard Viking Folk Fest [Włochy, Viadana]

23 września – Trzeci Ogólnopolski Turniej Procarski w Suchym Borze [PL, Suchy Bór]

24 września – ODWOŁANE!!! Festiwal Folkowy [PL, Gołuchów]

28 września – Tawerna Szantowo [PL, Gdynia] godzina 19:00, wejście wolne!

30 września – impreza prywatna [PL, Pomorze]

1 października – kooperacja z zespołem Roderyk – Święto wina i miodu Pitnego [PL, Zamek Grodziec] 

6 października – zagramy jako część Żywiołaka w klubie Ucho [PL, Gdynia]

7 października – impreza prywatna [PL, Gród Byczyna]

8 października – Kroniki Średniowiecza  – gramy o 17! [PL, Opactwo Mstów] (dokładny adres –  ul. Targowa 2, 42-244 Wancerzów)

13 października – Świetlica w Machnicach – zagramy pełny koncert około 10:30~11 [PL, Machnice w woj. Dolnośląskich]

14 października – impreza prywatna [PL, Wrocław]

22 października – StarFest [PL, Lublin] startujemy o godzinie 15:00

11-12 listopada – Weekend z Historią w Zamku Kliczków [PL, Zamek Kliczków]

18 listopada – Na Trakcie Żniw: Legendarium – Percival, Żniwa, Rustica i Gudar [YouTube.com/zniwa  + PL Wrocław, Klub Łącznik] – Oglądajcie nas na YouTube https://www.youtube.com/live/ixR0zTRVBPo  biletów do Klubu już nie ma (SOLD OUT): https://goout.net/pl/na-trakcie-zniw-legendarium-zniwa%2Bpercival%2Binni/szstcsv/  

24 listopada – impreza prywatna

25 listopada – Żniwa pod Ślężą – samadhi [PL, Wiry 23 (Masyw Ślęży)]

1 grudnia – Opowieści ze starego lasu – Żniwa + Stfur [PL, Warszawa] BILETY TU (NA GOOUT.NET)

2 grudnia – Bal w Pałacu Saskim w Kutnie [PL, Kutno]

8-9 grudnia – nordcon [PL, Jastrzębia Góra]

16 grudnia – Żniwa w Lądku Zdroju [PL, Lądek Zdrój] Rezerwacja w Domu Klahra (na żywo, pod nr telefonu: +48 536 130 172 lub za pośrednictwem wiadomości do Domu Klahra)

Gdzie graliśmy w 2022 roku

20 marzec – Projekt „Haxan Ensemble” – Klub Łącznik (Wrocław) – „Wiedźmy w kinie” dla Ukrainy”
3 kwiecień – Skansen w Ochli  (współpraca z zespołem Roderyk – tzw. Żnideryk) 
23 kwiecień – Bitwa Libusin (Czechy)
1 maj – Jemielnica
7 maj – Biesiada w Oświęcimiu 
14 maj – Rabsztyn
15 MAJ – Ogrodzieniec
28 maj – Korzuchów – przemarsz spod zamku
29 maj – Zamek Złotów (współpraca z zespołem Roderyk – tzw. Żnideryk)
4 czerwiec – Turniej Rycerski w Będzinie – godzina 20:00
10 czerwiec – Drawsko Pomorskie (współpraca z zespołem Roderyk – tzw. Żnideryk) 
11 czerwiec – Santok (współpraca z zespołem Roderyk – tzw. Żnideryk)
17 czerwiec  – Legnickie Pole – tu można stracić głowę (godz. 16:00 oraz 18:15)
19 czerwiec – Noc Kupały (Iłża)
22 czerwiec – Poznań
24 czerwiec – Projekt „Haxan Ensemble„, festiwal „Podwodny Wrocław” (Browar Mieszczański we Wrocławiu)
25 czerwiec – Warszawa, „Wianki nad Wisłą” (współpraca z zespołem Żywiołak)
26 czerwiec – Kraków – Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagielońskiego (współpraca z zespołem Żywiołak)
2 lipiec – Grodno: II Festiwal Kultury Europejskiej
2 lipiec – Turniej Rycerski na Nowym Zamku w Rabsztynie
9 lipiec – Cieszyn: II Dni Noszaka 2022 – pochód o 12:00 oraz uczta o 13:00
9 lipiec – grodzisko okop III: wieczorny koncert
10 lipiec – Polkowice
15 lipiec – Prywatny larp
16 lipiec – Bitwa pod Grunwaldem (około godziny 17 na scenie rycerskiej)
23 lipiec – Średniowiecze da się lubić (Kraków) – w godzinach 11:50-12:30, 13:50-14:20 oraz 15:40-16:10
24 lipiec – Słowiańska Noc folkmetalowa w brennej & Dni Dawnych Kultur – w godzinach 13 oraz 15
31 lipiec – rabsztyn – KONCERT PRZENIESIONY NA INNĄ DATĘ (ze względu na warunki pogodowe)
4 sierpień – Gród Piasta Chomiąża Szlachecka
6 sierpień – „Vivat Vasa” (w Gniewie) – o 18 Żniwa, a o 21 Żnideryk (współpraca z zespołem Roderyk
13 sierpień – ŻNIWA PRZENIESIONE Z RYNU NA XIX Turniej Rycerski na Zamku w Liwie o Pierścień Księżnej Anny
14 sierpień – Morąg
18 sierpień – Festiwal Sława  – godzina 20:30
21 sierpień – Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku
27 sierpień – Dni Fantastyki  – tańce o 12:30 i 14:45 i koncert o 18
28 sierpień – Zamek Rabsztyn
11 wrzesień – Wrocław, Ogród Botaniczny, godzina 16
16 wrzesień – prywatny ślub
17 wrzesień – III Dni Księstwa Kaliskiego
23 wrzesień – EtnoWrzawa! Święto Plonów – Przysłop pod Baranią Górą Schronisko Górskie PTTK
24 wrzesień – Festiwal Rodzima Ziemia (Warszawa)
2 październik – Jarmark Jadwiżański (Wrocław – Zamek Leśnicki) 

22 październik – Konwent Fantasy „Zaproszenie do świata wyobraźni” w Węgrowie

29 październik – Toruń – Medievalia (II Otwarty trening w Toruniu) 

12 listopad – Na Trakcie Żniw: Dwa Żywioły (Żywiołak, Kosy i Żniwa): Organizowany przez Żniwa koncert w Klubie Łącznik we Wrocławiu – całość transmitowana live na kanał www.YouTube.com/Zniwa – do obejrzenia w dowolnym momencie

19 listopad – impreza zamknięta w Zamku Ogrodzieniec

30 listopad – ANDRZEJKOWY WIECZÓR Z WIEDŹMAMI – Żniwa jako część projektu „Haxan Ensemble” – muzyka na żywo do niemego kina lat 20 (Wrocław)

2 listopad- Żniwa Tour w Czechach z ŻYWIOŁAKIEM i DELORAINE (Praga) – DELORAINE+ŻYWIOLAK+ŻNIWA V Praze (Futurum)

3 listopad – Żniwa Tour w Czechach z ŻYWIOŁAKIEM i DELORAINE (Brno) – DELORAINE+ŻYWIOLAK+ŻNIWA V Brně (První patro, Dominikánská 19)

10 grudnia – ENERGIA DŹWIĘKU 2022 vol.2 – klasyka kina niemego z muzyką na żywo  – Żniwa jako część projektu „Haxan Ensemble” – muzyka na żywo do niemego kina lat 20 (Wrocław)

Nasze koncerty w 2021 roku

4 maja – prywatne pląsy (Pałac Chichy w kooperacji z Roderykiem)
22 maja – Gród Radzim
20 czerwca – Bardo Śląskie
25 czerwca – Cuda Wianki – Przystań Pałacowa Tarnogóra
26 czerwca – Złoty Stok
26 czerwca – Turniej Rycerski w Opolu (tak, ten sam dzień 🙂 )
26 czerwca – Kłobuck – Noc Kupały nad zalewem Zakrzew (tak – jeszcze jeden 🙂 )
9-11 lipca – Grodzisko Okop
17 lipca – Cieszyn – II Festiwal Historii Słowiańskiej Śląska Cieszyńskiego
18 lipca do 13 sierpnia – cowieczorne występy na Helu w Maszoperii
8 sierpnia – VIVAT VASA! 2021 – Zamek Gniew
14 sierpnia – Turniej Rycerski w Rynie
15 sierpnia – SIEMIA Bug Festival
21 sierpnia – Dni Fantastyki we Wrocławiu
27 sierpnia – Sochaczew (w składzie Roderyk + Żniwa)
29 sierpnia – Polkowice (w składzie Roderyk + Żniwa)
3 wrzesień – prywatne warsztaty tańca – Wietrzychowice
4 wrzesień – Obóz Zwiadowców w Suchym Borze
11 wrzesień – Kurs na Twierdzę (Gdańsk)
18 wrzesień – Piknik historyczny z okazji 770-lecia istnienia wsi Rogoż
24 wrzesień – Restauracja Ajvar we Wrocławiu (od 19)
1 październik – Restauracja Ajvar we Wrocławiu (od 19)
9 październik – Na trakcie Żniw: Karczemne opowieści – druga edycja koncertu online z Łysą Górą i Huskarlem na YouTube.com/zniwa
16 październik – Piknik Saski Urodziny Augusta III – Kutno (barok)
13 listopad – urodziny restauracji Ajvar – godzina 16 – 19
4 grudzień – impreza prywatna pod łodzią
11 grudzień – Restauracja Ajvar we Wrocławiu (godzina 18 – 21)
17 grudzień – SIEMIASZ – kiermasz dobroci w  Warszawskim Parku Bródnowskim – godzina 20
18 grudzień – Restauracja Ajvar we Wrocławiu (godzina 18 – 21)
i wiele więcej… (wkrótce powstanie osobna zakładka, gdzie wyszczególnimy naszą historię)